NieuwsbriefZuidoosttwente parochies
Pastoraal team Zuidoost Twente
Woensdag 14 juli 2021
Voorlopig laatste uitgave nieuwsbrief

Beste lezer,

dit is de laatste nieuwsbrief van dit pastoraal seizoen. We hebben de brief een dik jaar geleden in het leven geroepen om u, jou, voortdurend op de hoogte te houden van de laatste veranderingen in onze parochies in verband met alle Corona-maatregelen. We hopen, dat het deze zomer verder rustig blijft en de huidige golf snel de kop in wordt gedrukt. Tenzij er grote wijzigingen komen in het Coronabeleid die meteen gevolgen hebben voor u, jou als kerkbezoeker, komt de volgende brief pas weer uit op woensdag 18 augustus. We zullen de brief blijven uitbrengen. Ook als de pandemie voorbij is. We kunnen veel mensen op deze manier goedkoop en snel informeren over alles wat er in onze parochies speelt. Dank aan allen, die hun medewerking hebben gegeven en zo enthousiast stukjes, foto’s en informatie toestuurden!

Namens het pastoraal team, Frank de Heus.

Enschede LonnekerEnschede-Lonneker: Jacobuswandeling 3 augustus

Op dinsdag 3 augustus organiseren de pastoraatgroepen Jacobuskerk Enschede en Jacobuskerk Lonneker een gezamenlijke wandeling van de Jacobuskerk Enschede naar de Jacobuskerk Lonneker. We beginnen om 9.30 uur in de Jacobuskerk Enschede met een korte viering.  Start met lopen om 10.00 uur.  Onderweg wordt gezorgd voor koffie, thee en koek bij Het HilgenHuuske gewijd aan Jacobus aan de Lonnekeresweg. We sluiten af met een korte viering in de Jacobuskerk Lonneker rond 12.00.  De wandeling zelf duurt ongeveer een uur tot het Hilgenhuuske en nog een kwartier tot de Jacobuskerk in Lonneker. Geef je op via de pastoraatgroep Jacobuskerk Enschede: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of schrijf je in op de lijst in de kerk of secretariaat.  NB: voor lunch wordt niet gezorgd. Vanuit Lonneker vertrekt ieder half uur een lijndienstbus naar Enschede NS-station.

FranciscusbendeFranciscusparochie: Franciscusbende

Kids Party Time stopt. De Franciscusbende komt ervoor in de plaats. Jurgen ter Huurne, Marcel Leferink en Marije Brouwer van de stuurgroep van de Eerste heilige Communie willen doorgaan om kinderen van groep 5, 6, 7 en 8 bij de parochie betrokken te houden. Eens in de zes tot acht weken willen we een activiteit aanbieden. Ideeën zijn er al genoeg: het beklimmen van de toren van één van onze kerken, een bijeenkomst rond een kampvuur, een boederij bezoeken, iemand van een klooster uitnodigen, samen iets maken, een speurtocht in het bos. Een bijzondere viering ergens op locatie. Het kan van alles zijn. Ouders en kinderen kunnen met eigen ideeën komen; kunnen zelf ook meehelpen organiseren. Je kunt meedoen met een activiteit. Je hoeft niet mee te doen. Het kan iets zijn voor alleen de kinderen, maar ook iets voor ouders en kinderen samen. In die zin ‘een bende’. Het mag alle kanten opschieten. Als het maar samenbindend en gezellig is én op een of andere manier kinderen en ouders hun geloof helpt ontwikkelen. Via een app-groep zullen we telkens bekend maken wanneer wat gebeurt. Dan kun je aangeven, of je interesse hebt. Na de zomer zullen we meer bekend maken. Wil jij je zoon of dochter nu al opgeven, of wil je als ouder meedoen in de kerngroep, stuur dan even een appje naar 06 300 988 33 (pastor Frank de Heus).

 

Vier geïnspireerde mensenEnschede: Vier geïnspireerde mensen en vernieuwend pastoraat

Afgelopen jaar doken her en der in de Jacobusparochie jongere parochianen op, ieder met zijn of haar eigen dromen. Ik heb ze bij elkaar gezet: Huub Ruël, Andrea Smits, Juliette Jonker en Alice Snijders. We hebben kennis gemaakt. Van elkaars dromen gehoord. Er zijn bondjes ontstaan en na de zomer hopen zij een paar van hun ideeën te kunnen realiseren. Waar denken zij aan? De wandeling van 3 augustus van Jacobuskerk naar Jacobuskerk is een eerste initiatief.  In oktober komen er bijeenkomsten over Maria: Maria in de geschiedenis, in persoonlijke ervaringen, in de kunst… Er wordt gedacht aan een Lucasavond tegen de Advent aan. Volgend liturgisch jaar wordt er uit het Lucas-evangelie gelezen. Rond 4 oktober en/of in de Vastentijd zal er een cursusaanbod komen rond ‘duurzaamheid’. Op een zondag in de maand zal er in de parochiezaal van de Jacobuskerk een samenzijn zijn rond spiritualiteit, gevolgd door een ontbijt. Er wordt gedacht aan een tweede Angelus-viering op een zaterdag in de maand eveneens in de Jacobuskerk gericht op kinderen. Rond Kerst zou het mooi zijn als we Kerststallen in etalages van winkels in het centrum zouden mogen zetten. Met een speurtocht erlangs. Dat kan interessant zijn voor winkeliers, die het al zo zwaar hebben gehad afgelopen jaar, maar ook voor ons, om iets van de inhoud van het Kerstfeest door te laten sijpelen in de maatschappij. Kortom: de groep bruist van de ideeën. De komende tijd worden de ideeën verder uitgewerkt. Of het allemaal gaat lukken en of we ook nieuwe mensen zullen bereiken? We zullen zien. Ook de missie van Jezus verliep met vallen en opstaan. Maar als je nooit wat probeert… Ben je jong en wil je meehelpen? Meld je dan bij Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. 

 Enschede Zuid: Zegening iconen in de Pathmos-Oase

Enschede Zegening1Enschede Zegening2

Op zondagmorgen 11 juli was er weer een viering in de Pathmos- Oase. De dienst werd voorgegaan door Pater Ben Engelbertink. Het Sint Jan-Heilige Michaëlkoor zong die dag. Jolande Beijerink zong een door haarzelf gecomponeerd lied. Na de dienst, die druk bezocht werd, werden er iconen gewijd en was er koffiedrinken. Mensen konden in de kerk een film bekijken. Deze ging over het maken van een icoon.

Velen waren verbaasd over de lange weg die daarvoor nodig is. Het was een prachtige viering met… droog weer.

Henk Thüs

Afscheid Rik Ledoux en Margot Dijkman

Afscheid Rik en Margot

 

 

 

 

 

 

 

 


Afgelopen dinsdagavond hebben pastores en secretaresses van de centrale secretariaten het pastorale jaar afgsloten. We waren te gast bij pastor Willy Rekveld in Overdinkel. Daar was het goed zitten in de tuin. We namen als collega’s afscheid van pastor Margot Dijkman, die inmiddels bij Livio werkt. Zij kreeg een mand met onder meer veel bollen wol mee. Margot is creatief en vaak met naaigerei in de weer. Rik Ledoux, onze stagaire van afgelopen jaar, rond binnenkort zijn studie Theologie af. Hij gaat verder studeren in Delft, waar hij zijn master in de wiskunde hoopt te halen. Rik werd bedacht met een smokkelpakket: veel koffie, thee en chocolade. Pastor Willy Rekveld had daar ook nog een mooi smokkellied bij! Live gezongen!

Collecte JacobusparochieEnschede: collecte Jacobusparochie

Wilt u een bijdrage voor de collecte in de Jacobusparochie, dan kan dat ook via bijgaande QR-code. De QR-code is geldig tot 28 juni 2023.

Enschede, Sint Jan: Bloemetje van de week

De afgelopen week ging het bloemetje naar dhr. Bosz, die tijdelijk in de Cromhoff verblijft.

 

foto1Ter bezinning: ‘Rust even lekker uit’ door Carla Berbée, pastoraal werker

Deze week horen we Jezus tegen zijn vrienden zeggen: “Rust even lekker uit…” Ze zijn druk geweest, heel druk. Zo druk dat ze niet eens tijd hadden om te eten. Iedere keer weer iemand die iets te vragen had, een beetje aandacht wil of nog veel meer: genezing, heling. Herkenbaar????

Wij leven in een maatschappij die steeds om aandacht vraagt. Van kleine kinderen die even een spelletje willen doen, tot tieners die hun zakgeld vragen, de buurvrouw die om een praatje verlegen zit tot een bekende die je zomaar treft bij de Plusmarkt. Om nog maar niet te spreken van de appjes en likes op Facebook.

Is dat erg? Nee. Is dat zin vol? Ja. Maar al die stukjes aandacht die steeds een ander van je wil…?!

Jezus heeft daar een goede remedie voor. Hij gaat niet op vakantie, naar een tropisch strand of naar een terrasje. Hij trekt zich simpel terug. Hij zoekt een rustig plekje waar hij niemand tegenkomt. Of: hij trekt zich terug in zichzelf. En bidt, mediteert, laat alles even los.

Inmiddels hebben alle kinderen vakantie en veel volwassenen met hen. Vakantie komt van het Latijnse ‘vacare’ d.w.z leeg worden. Dat wens ik u toe: even loslaten, even leeg worden van alles wat moet of wat een ander van je wil. Dat kan weg van thuis, heel ver weg, maar ook op een schaduwplekje achter het huis. Als je maar dicht bij jezelf blijft…

Kanalen vieringen online

Bonifatiuskerk Haaksbergen: zaterdag 18.30 uur: https://kerkdienstgemist.nl/stations/2327-HH-Bonifatius-en-Gezellen-De-Veldmaat

Maria Geboortekerk Losser: zondag 9.00 uur: https://www.youtube.com/c/MariaVluchtParochie

Pancratiuskerk Haaksbergen: https://kerkdienstgemist.nl/stations/2326-Pancratiuskerk-Haaksbergen

Sint Jozefkerk Enschede: zondag 11.00 uur: https://www.youtube.com/c/stjozefkerkenschede

Sint Jacobuskerk Lonneker: https://youtu.be/K-jkw5X8MOc

Contactgegevens pastoraal team

Pastoor Paul Daggenvoorde:                     Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.,  06 391 70 407

Parochievicaris Willy Rekveld:                   Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.,  06 208 74 866

Pastoraal werker Carla Berbée:                Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., 06 412 52 558

Pastoraal werker Frank de Heus:              Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., 06 300 98 833

Jongerenwerker Ans te Lintelo:                Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken., 06 309 58 689

Websites parochies:

www.mariavlucht.nl

www.katholiekenschede.nl

www.franciscusparochie.nl

Facebookpagina’s parochies:

https://www.facebook.com/Mariavlucht/

https://www.facebook.com/JacobusEnschede/

https://nl-nl.facebook.com/franciscusparochieboekelobuursehaaksbergen/